#LaboratoriaPrzyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości Laboratoria Przyszłości w naszej szkole.

       

#LaboratoriaPrzyszłości

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie #Laboratoria Przyszłości. To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Ze środków programu nasza  szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup następującego sprzętu:  aparat fotograficzny oraz sprzęt w zakresie AGD (piec konwekcyjny, robot planetarny, urządzenie wielofunkcyjne Termomix, blendery, wyciskarki wolnoobrotowe, stolnicę i deski do krojenia dla dzieci, wałki do ciasta, zastawę stołową dla dzieci (szklanki, talerze i kubki z motywem dziecięcym, sztućce, dzbanki, krosna, maszynę do szycia z pełnym wyposażeniem szwalniczym, deskę do prasowania oraz żelazko) na łączną kwotę 39 884,34 zł. Pozostałą kwotę przeznaczono na wyposażenie z zakresu Audio - Video. Zakupiono sprzęt muzyczny na łączną kwotę 19 960,97 zł.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach #Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Nasi uczniowie już korzystają z zakupionego sprzętu min. wykorzystują go na lekcjach przyrody, techniki, plastyki, informatyki, lekcjach wychowawczych, zajęciach kreatywnych, zajęciach świetlicowych, rewalidacyjnych. W grupach przedszkolnych oraz klasach I-III sprzęt AGD znalazł szczególne zastosowanie w dziedzinie promocji zdrowia. Każda klasa chociaż raz w miesiącu przygotowuje zdrowy posiłek z naturalnych i ekologicznych produktów wykorzystując sprzęt z projektu #Laboratoria Przyszłości. Starsze klasy chętnie wykorzystują swoje możliwości w recenzowaniu i opisywaniu dóbr naturalnych regionu np. „Rezerwatu Moczydło”, który znajduje się w sąsiedztwie szkoły. Wykorzystują do tego celu aparat zakupiony z projektu #Laboratoria Przyszłości. Dzięki temu mamy możliwość urozmaicenia naszych obserwacji przyrodniczych o zapis cyfrowy oraz uwiecznienia piękna naszego piekoszowskiego regionu na profesjonalnych zdjęciach. Uczniowie tworzą piękne gazetki i albumy na wyżej wymienionych zajęciach. Projekt „Laboratoria Przyszłości” i daje naszym wychowanką szersze możliwość rozwijania swoich zainteresowań, wykorzystania sprzętów w praktycznym działaniu, sprzyja integracji i współtworzeniu kreatywnych projektów i zajęć.

Zapraszamy do zakładki Aktualności szkoły, w której na bieżąco będziemy relacjonować zajęcia z uczniami w ramach projektu.

#LaboratoriaPrzyszłości - sprawozdania i galerie zdjęć

#LaboratoriaPrzyszłości - Sprawozdanie - Wrzesień 2022r.    Galeria zdjęć

#LaboratoriaPrzyszłości - Sprawozdanie - Październik 2022r.    Galeria zdjęć

#LaboratoriaPrzyszłości - Sprawozdanie - Listopad 2022r.    Galeria zdjęć

#LaboratoriaPrzyszłości - Sprawozdanie - Grudzień 2022r.    Galeria zdjęć

#LaboratoriaPrzyszłości - Sprawozdanie - Styczeń 2023r.     Galeria zdjęć

#LaboratoriaPrzyszłości - Sprawozdanie - Luty 2023r.     Galeria zdjęć

#LaboratoriaPrzyszłości – Sprawozdanie – Marzec 2023r.      Galeria zdjęć

#LaboratoriaPrzyszłości – Sprawozdanie – Kwiecień 2023r.      Galeria zdjęć

#LaboratoriaPrzyszłości - Sprawozdanie - Maj 2023r.     Galeria zdjęć

#LaboratoriaPrzyszłości - Sprawozdanie - Czerwiec 2023r.     Galeria zdjęć

#LaboratoriaPrzyszłości - Sprawozdanie - IX,X,XI 2023r.      Galeria zdjęć

#LaboratoriaPrzyszłości - Sprawozdanie - XII 2023, I,II 2024r.     Galeria zdjęć

#LaboratoriaPrzyszłości - Sprawozdanie - III,IV 2024r.     Galeria zdjęć

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II
tel/fax 41 3061071, e-mail: zpo.jaworznia@piekoszow.pl
Jaworznia 93, 26-065 Piekoszów, woj. świętokrzyskie