PROJEKT „MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK”

Powiększ

Na skróty

Zobacz galerię

PROJEKT „MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK”

Uczniowie klasy 1 wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” realizowanej od 2017r. ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Kampania, obecna w mediach tradycyjnych i społecznościowych, skierowana jest do najmłodszych dzieci, ich rodziców i opiekunów. Zaprasza dzieci di czytania samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych. Celem kampanii jest zachęcanie do czytania książek już od pierwszych miesięcy życia dziecka, ponieważ dobrze dobrane książki rozwijają umysł i emocje dziecka, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. Nauka czytania może się dzięki książkom stać prawdziwą przyjemnością, rozbudzać wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania swoich horyzontów. Dzięki książkom mali ludzie mają szansę być kiedyś wielkimi.

Uczniowie podczas zajęć poświęconych lekturom dla dzieci słuchali czytanych przez nauczyciela fragmentów popularnych książek , otrzymali Wyprawki Czytelnicze zawierające książkę „Pierwsze abecadło”, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.

Książka „Pierwsze abecadło” to antologia najlepszych polskich autorów dziecięcych, zaś poradnik „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” podpowiada rodzicom, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania. Jest też zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywiści związane z tekstami z książki. Dołączony do wyprawki kreatywny alfabet to plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Mamy nadzieję, że miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom klasy 1 na co dzień.

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II
tel/fax 41 3061071, e-mail: zpo.jaworznia@piekoszow.pl
Jaworznia 93, 26-065 Piekoszów, woj. świętokrzyskie