#LaboratoriaPrzyszłości Sprawozdanie z Projektu Rządowego „Laboratoria Przyszłości” za miesiąc grudzień 2022r.

Powiększ

Na skróty

Zobacz galerię

#LaboratoriaPrzyszłości Sprawozdanie z Projektu Rządowego „Laboratoria Przyszłości” za miesiąc grudzień 2022r.

W miesiącu grudniu regularnie odbywały się zajęcia z wykorzystaniem sprzętu i urządzeń z projektu rządowego Laboratoria Przyszłości. Poniżej przedstawiamy wykaz zajęć jakie odbyły się w poszczególnych tygodniach grudnia (łącznie odbyło się 9 zajęć).

W miesiącu grudniu 2022r. odbyło się 9 zajęć będących kontynuacją programu „Laboratoria Przyszłości”. Z racji zbliżających się świąt przeważała tematyka związana z nadejściem Bożego Narodzenia. Uczniowie klas młodszych pod opieką Pani Ewy Martin wykonali piękne dekoracje z masy solnej, były to figurki mikołajów i aniołków. Dzieci wykorzystywały sprzęt zakupiony z projektu „Laboratoria Przyszłości”. Były to deseczki, wałki do formowania masy. Figurki po wyschnięciu były malowane farbami akrylowymi. Dzięki zajęciom przeprowadzonym w ramach projektu uczniowie doskonalili swoje umiejętności manualne i artystyczne. Prace wykonane przez dzieci niewątpliwie przewyższyły wartością te zakupione w markecie, cieszą oko i dają satysfakcję z samodzielnego wykonania ozdoby. Uczniowie przyozdobili swoją salę własnoręcznie wykonanymi figurkami, prace dzieci powędrowały również do ich domów jako symbol zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 Starsze klasy zaangażowały się w wykonanie przedświątecznych wypieków, wśród których dominowały oczywiście aromatyczne pierniczki. Klasa V pod nadzorem Pani Urszuli Cebulskiej wykorzystując sprzęt zakupiony z projektu „Laboratoria Przyszłości” (piekarnik, zastawa) mogła upiec i pięknie przyozdobić świąteczne ciasteczka. Dzieci cieszyły się, ze wspólnego przygotowania składników, wykonania ciasta oraz wykrawania pierniczków. Czas, w którym piekły się ciasteczka uczniowie poświęcili na śpiewanie kolęd wraz z wychowawcą. Największą jednak radość sprawiło uczniom obdarowanie się wzajemnymi życzeniami i własnoręcznie wykonanymi pierniczkami.

Wśród zimowej przedświątecznej aury królowała również gorąca czekolada wykonana przez naszych przedszkolaków i uczniów klasy VI. Dzieciaki z pomocą nauczycieli wykorzystali thermomixa i przygotowali przepyszną gorącą czekoladę. W tym celu wykorzystaliśli po 6 gorzkich czekolad, kakao, mąkę ziemniaczaną, 1 laskę wanilii, 4 śmietanki 30%, 4 litry mleka. Wszyscy zaangażowani byli w pracę. Każdy miał swoje zadanie do wykonania. Zapach czekolady unosił się w całej sali. Na koniec uczniowie wraz z nauczycielem delektowali się przepyszną gorącą czekoladą. Było smacznie.

Zajęcia z Projektu „Laboratoria Przyszłości” przygotowane przez wychowawców w grudniu dały możliwość uczniom przybliżenia tradycji i zwyczajów związanych z obchodzeniem świąt Bożego Narodzenia. Dzieci w formie praktycznych zajęć przygotowywały przedświąteczne wypieki oraz zdrowe soczki a także wykonywały ozdoby związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia.

Wszystkie wyżej wymienione zajęcia mogły się odbyć dzięki sprzętom zakupionym z Projektu Rządowego Laboratoria Przyszłości.

Sprawozdanie

 

 

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II
tel/fax 41 3061071, e-mail: zpo.jaworznia@piekoszow.pl
Jaworznia 93, 26-065 Piekoszów, woj. świętokrzyskie