Rozstrzygnięcie konkursów „Najpiękniejsza choinka bożonarodzeniowa” i „Malowane poezją”

Powiększ

Na skróty

Zobacz galerię

Rozstrzygnięcie konkursów „Najpiękniejsza choinka bożonarodzeniowa” i „Malowane poezją”

Na konkurs plastyczny dotyczący wykonania choinek dostarczone zostały 92 prace. Niestety, nie wszystkie były zgodne z wytycznymi regulaminu w związku z czym odrzuconych zostało ponad 30 prac, ponieważ na konkurs należało zgłosić pracę wykonaną techniką rysunku lub malarstwa.

W kategorii klas I-III zwyciężyła Amelia Sylwar. Na drugim miejscu znalazła się Aleksandra Wojciechowska, a na trzecim Zuzanna Smelcerz oraz Julia Kieza. Wyróżnienia powędrowały do Aleksandry Żarnowiec i Liliany Sobańskiej. Nagrodzone i wyróżnione uczennice uczęszczają do szkoły w Jaworzni.

Ostatnią ocenianą kategorię stanowili uczniowie klas IV-VI. Trzecie miejsce zajęła Amelia Nowacka z Jaworzni. Wyróżniono prace Anatola Opary ze szkoły w Piekoszowie, Natalii Głuch i Bartosza Wnuka z Rykoszyna oraz Magdaleny Ciszek z Micigozdu.

Drugim rozstrzygniętym konkursem, w ramach którego wręczano nagrody, był konkurs „Malowane poezją”. Konkurs polegał na wybraniu przez ucznia dowolnego wiersza i zinterpretowania go w malarski sposób. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, bo zgłoszono do niego ponad 70 prac. W każdej kategorii wręczone zostały nagrody główne i wyróżnienia – mówiła Barbara Głowala instruktor BCK.

I tak, w pierwszej kategorii – klas I-III – nagrody główne wręczono Julii Terelak ze szkoły w Łosieniu oraz Julii Kieza i Aleksandrze Wojciechowskiej z Jaworzni. Natomiast wyróżnienia powędrowały do Sandry Podgórskiej z Łosienia, Aleksandry Żarnowiec i Patryka Janika z Jaworzni oraz Gabrieli Jas z Łosienia.

W grupie klas IV-VI nagrodzono Amelię Nowacką z Jaworzni, Magdalenę Ciszek i Aleksandrę Sobczyk z Micigozdu, Marię Myszurę z Piekoszowa, Wojciecha Sobczyka z Micigozdu i Julię Marzec z Piekoszowa.

W ostatniej kategorii – klas VII-VIII – przyznano nagrody główne Amelii Durlik z Jaworzni, a także Klaudii Zarychta, Ninie Żmuda i Amelii Tomasik ze szkoły w Brynicy.

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II
tel/fax 41 3061071, e-mail: zpo.jaworznia@piekoszow.pl
Jaworznia 93, 26-065 Piekoszów, woj. świętokrzyskie