Jak zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021?

Powiększ

Na skróty

Zobacz galerię

W dniu 25 czerwca 2021 uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Najpierw odprawiona została Msza Św. w kościele Św. Marty w Jaworzni a następnie zakończenie roku i odbiór świadectw w szkole i na boisku szkolnym. Klasy I-VI pożegnały się na boisku, natomiast w szkole na sali gimnastycznej uczniowie klasy VII uroczyście pożegnali swoich kolegów i koleżanki z klasy VIII.

Pożegnanie klasy ósmej 2021

Dnia 25 czerwca 2021 roku zakończył się kolejny, ale nieco niezwykły rok szkolny, ponieważ trwająca pandemia spowodowała, że ponad pół roku nauka prowadzona była za pomocą internetu. Uczniowie i nauczyciele nie mieli okazji do codziennych spotkań. Jednak życie toczy się dalej i wszystko musi mieć swoje miejsce i koniec. Zakończył się zatem kolejny rok nauki i jedni uzyskali promocję do klasy wyższej, a inni ukończyli szkołę. 

     Dnia 25 czerwca pożegnaliśmy uczniów klasy ósmej, którzy przez 8 lub więcej lat uczęszczali do naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnów. Następnie przemówiła pani Dyrektor  Małgorzata Czekaj, która wręczyła wyróżnionym absolwentom nagrody. Później wychowawczyni klasy ósmej - pani Urszula Cebulska  rozdała  uczniom  świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, a wychowawczyni klasy siódmej przekazała ósmoklasistom w imieniu swoich podopiecznych  drobne  upominki.

    Następnie pani Dyrektor wręczyła listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych dzieci oraz podziękowania dla rodziców, którzy wspierali działania szkoły w bieżącym roku szkolnym.

     Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Zebrani w sali gimnastycznej nauczyciele, rodzice i uczniowie klas ósmej i siódmej mieli możliwość posłuchać piosenek śpiewanych przez Olę Wąchałę oraz dziewczęta z  klasy ósmej, absolwenci zostali pożegnani przez swoich  młodszych kolegów, a także podziękowali za wspólnie spędzone lata, które mogli sobie przypomnieć, oglądając prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów klasy siódmej i pokazującą chwile od przedszkola do zakończenia nauki. Było radośnie, ale niejednej osobie łza zakręciła się w oku.

     Na zakończenie tej uroczystości wszyscy  uczniowie klasy ósmej zaśpiewali piosenkę pt. „Ostatni raz z moją klasą” zespołu Manchester i podziękowali wszystkim za wspólnie spędzone lata.

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II
tel/fax 41 3061071, e-mail: zpo.jaworznia@piekoszow.pl
Jaworznia 93, 26-065 Piekoszów, woj. świętokrzyskie