Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek 2022

Powiększ

Na skróty

Zobacz galerię

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek 2022

W konkursie wokalnym, organizowanym od wielu lat przez BCK, brały udział dzieci oraz młodzież z terenu gminy Piekoszów. Rywalizowały one w kategoriach przedszkole, klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII, zarówno jako soliści jak i grupy wokalne.

Ponad 20 występów uczestników konkursu wykonywało znane i lubiane kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne. Tym samym wprowadzili obecną widownię w wyjątkowo świąteczną atmosferę.

Wszystkich wykonawców oceniała komisja w składzie Anna Świercz bibliotekarz BCK, ks. Karol Rasała z parafii Piekoszów oraz Piotr Kuśmierczyk instruktor gry na instrumentach dętych blaszanych w Orkiestrze Dętej w Piekoszowie.

Najliczniejszą grupę uczestników stanowili uczniowie klas I-III. Zwyciężczynią tej kategorii została Aleksandra Wojciechowska. Na drugim miejscu znalazła się Weronika Sornat, a na trzecim – Zuzanna Smelcerz. Oprócz tego przyznano wyróżnienie, które powędrowało do Julii Kiezy. Wszystkie nagrodzone uczestniczki to uczennice szkoły w Jaworzni.

W grupie klas IV-VI miejsce trzecie zajęła Amelia Nowacka z klasy IV. Wyróżnienie otrzymała Gabriela Wojciechowska z klasy V.

Nagrody, wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy wręczał wójt gminy Piekoszów Zbigniew Piątek wraz z dyrektor BCK Anną Wilk i komisją oceniającą. – Gratuluję wszystkim nagrodzonym. Tym, którym nie udało się zdobyć miejsca na podium, życzę wytrwałości i sukcesów w kolejnych konkursach, bo jak wiadomo, ćwiczenie czynie mistrza. Dziękuję organizatorom za pomysłowość i przeprowadzenie konkursu, a opiekunom dzieci za przygotowanie ich do wokalnej rywalizacji. Podziękowania składam również na ręce komisji, bo wiem, że nie mieli prostego wyboru, aczkolwiek ich oceny były jednogłośne – podsumował gospodarz gminy Piekoszów.

Laureaci otrzymali pamiątkowe anioły oraz dyplomy.

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II
tel/fax 41 3061071, e-mail: zpo.jaworznia@piekoszow.pl
Jaworznia 93, 26-065 Piekoszów, woj. świętokrzyskie