Konkurs „Recycling na miarę”

Powiększ

Na skróty

Zobacz galerię

Nasza szkoła zakwalifikowała się kolejnej edycji konkursu plastycznego „Recycling na miarę”  organizowanego przez Fundację VIVE Serce Dzieciom i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach, którego tematem jest problem ochrony środowiska. Udział w całym projekcie został zgłoszony przez Panią Jolantę Kuzia.

Zgodnie z Regulaminem zaczynamy projekt w najbliższy poniedziałek 2 marca o godzinie 10.00 w pracowniach Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych przy ul. Radiowej 3 w Kielcach.

Uczennice Julia Salamon, Katarzyna Sendybeł, Alicja Wiencko pod opieką Pani Jolanty Kuzia wzięły udział w warsztatach rozpoczynających zmagania z ochroną środowiska. Nasze uczennice wykonały przestrzenną pracę z odpadów tekturowych pod okiem artystów plastyków. Efektem zmagań z odpadami było wykonanie pracy, która zyskała uznanie komisji i zajęliśmy I miejsce. Uczennice zostały nagrodzone upominkami.

Kolejnym etapem realizacji będzie wykonanie prac plastycznych z odpadów: tekstylnych, plastikowych i papierowych pochodzących z gospodarstw domowych uczniów. Prace powinny wskazać możliwość powtórnego wykorzystania materiałów, które wydają się nieprzydatnymi a mogą być wykorzystane w łańcuchu działań w obronie Ziemi.

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II
tel/fax 41 3061071, e-mail: zpo.jaworznia@piekoszow.pl
Jaworznia 93, 26-065 Piekoszów, woj. świętokrzyskie