ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W JAWORZNI

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II 

Biblioteka szkolna

Nasz patron

Kadra pedagogiczna

Nasze osiągnięcia

Dokumenty szkolne

DZIAŁALNOŚĆ BIBLIOTEKI

2. Akcja czytania bajek przedszkolakom.

Nauczyciel bibliotekarz wraz z uczniami starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum organizuje systematycznie akcje czytania bajek najmłodszym dzieciom, czyli przedszkolakom. Przy tej okazji dzieci często oglądają filmy animowane związane z tematyką czytanych bajek. Są również zabawy ruchowe, które maluchy uwielbiają.

3. Wystawy książek zachęcające uczniów do czytania.

Nauczyciel bibliotekarz cyklicznie organizuje wystawy książek na korytarzu szkolnym, aby zachęcić wszystkich do czytania. Często wystawy dotyczą nowo zakupionych książek do biblioteki lub książek, które są polecane przez opiekuna biblioteki.

1. Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelnika.

Nauczyciel bibliotekarz każdego roku pasuje najmłodszych uczniów klasy pierwszej na czytelnika. Uczniowie zapoznają się z biblioteką szkolną, poznają księgozbiór biblioteki oraz zasady wypożyczania książek.

4. Przerwa na czytanie.

W dniu 15.05.2019r. uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Jaworzni przystąpili do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie - „IV Przerwa na czytanie", w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom". Akcja miała na celu propagowanie czytelnictwa jako dobrej formy wypoczynku oraz spędzania wolnego czasu, zachęcenie do sięgania po książki bez względu na miejsce i porę dnia i pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe. Ponadto celem wydarzenia odbywającego się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek było bicie rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.